Epic Rezidentní DJs (2.čast)

Seznamte se s našimi rezidentní DJs, kteří se rozpovídali na našem blogu. 2.čast: RICHARD REYNOLDS / EMTY / PAULI GABRIELI

RICHARD REYNOLDS

Richard Reynolds je český DJ a producent, který patří k nejúspěšnějším EDM producentům a DJs v České republice. Jeho tracky jsou supportovány jmény jako Hardwell, Marcel Woods, Tom Swoon, Andrew Rayel, Dzeko & Torres, Juicy M, Nari & Milani, YVES V atd.

Vystupoval v zemích jako Anglie, Rakousko (PACHA Ischgl), Chorvatsko (Papaya, Aquarius), Amsterdam (ADE), ale také v jeho rodné krajině - Slovensku, kde vystupoval v klubech a festivalech jako Ministry of FUN, SunDance Festival a s více než 130 vystoupeními za rok vystupoval téměř v každém městě po celé republice.

Richard má mnoho vydaných tracků, ale mezi ty nejúspěšnější a nejznámější patří  “Shake it”, který byl supportován Hardwellem (v té době světovým DJ č.1), Andrew Rayelem, Juicy M a mnoho dalšími slavnými jmény. A “Chasing The Love”, který na youtube překonal hranici dvou milionů zhlédnutí a na Spotify půl milionu streamů.

Spojení pozitivní energie, pečlivost a komunikace s publikem. Produkování vlastních singlů, příprava vlastních mashupů, bootlegů a editů je důvod, proč Richard Reynolds patří k nejvíce bookovaným a populárním českým EDM DJs & producentům a proč stojí za to navštívit jeho vystoupení.

Kdo je tvou inspirací? Koho z DJské světa respektuješ?
Dost se mi to mění podle toho, koho sound a shows mě momentálně nejvíc baví a ovlivňují. Teď jsou to Don Diablo, Brohug, Axwell /\ Ingrosso a Diplo. Z těch uznávám, ne-li přímo uctívám, nejdelší dobu Axwella a Don Diabla.

Jaká byla nejlepší party, na jaké si se v tvém životě zúčastnil? Jako DJ a jako normální host.
Je těžký vybrat jen jednu, protože jsem si zažil hodně parties, na které rád vzpomínám.  Ale pokud bych měl vybrat ty úplně nej, tak jako host určitě koncert Swedish House Mafia v Praze nebo Don Diablo v Ministry of Fun Banská Bystrica a jako dj  Summer City Fest v Plzni a Mácháč Festival.

Jak bys popsal aktuální klubovou scénu v Praze?
V Praze, jakožto v jedné z hlavních metropolí střední Evropy, už delší dobu chybí club fungující na světové úrovni, jak technickým vybavením, tak i programem. Což si myslím, že se s příchodem Epicu změní.

Co je to, co na klubové / DJské scéně miluješ? Co je na ní náročné, co ti vadí?
Miluji to cestování a poznávání lidí s různých míst a krajin. Je to občas náročné, ale i přes to všechno to miluji. Nemám totiž rád stereotyp, a i když se tohle může na první pohled tak jevit, není tomu tak. Žádná party totiž není stejná a každá je něčím jedinečná. Další věcí je, že pokud se stane, že mám špatnou náladu, tak mi stačí jedno dobrý hraní  a mám na pár dní o úsměv na tváři vystaráno. Navíc k tomu ta podpora mých fanoušků, je něco čeho si neskutečně vážím. Pokaždé, když si myslím, že něco neocení, tak mě přesvědčí o opaku. Mám-li zmínit negativa, tak konkrétně na české scéně mi vadí pouze dvě věci. Závist mezi samotnými DJs a pak předhánění se, kdo zahraje tvrdší a víc bláznivý set, místo toho, aby se každý snažil být svůj a jeho set měl určitý příběh. Přesně proto se stává, že běžně slyšíte od 10 večer do 5 ráno stejnou tvrdou hudbu a noc pak nemá přirozený vývoj od warm upu přes prime time až po konec.

Mimo toho co hraješ, jakou hudbu posloucháš?
Rád poslouchám různé hudební žánry. Od komerčních radiových věcí přes deep house až po filmovou hudbu, kde je například mým velkým oblíbencem Hans Zimmer nebo Brian Tylor. Jediné žánry, kterým jsem zas tolik nepřišel na chuť jsou rock, metal atd. Ale celkově se snažím hudbu hodnotit ne podle žánru, ale jaký pocit ve mně daný track vyvolává. Všeobecně poslouchám hudbu o něco klidnější, než tu kterou hraji. Chce to vyvážit :D

Nejoblíbenější track, který by si mohl poslouchat donekonečna?
Opět těžký vybrat jen jeden, ale asi Swedish House Mafia - Don’t You Worry Child

Jak čteš své publikum? Máš nějaké tajné triky nebo něco, co vždy funguje?
Vetšinou vyzkouším tracky, které si myslím, že by se mohly líbit publiku a sleduji jeho reakci. Pokud to funguje pokračuji v podobném stylu. Pokud ne, tak postupně zkouším něco známějšího do doby, než uvidím pozitivní reakci publika. Pak už vím zda publikum chce jemnější komerčnější sound nebo něco víc tvrdšího. Vždy se snažím aby si každý v mém setu přišel na své. Samozřejmé během toho se snažím, aby moje sety měly vývoj, příběh a zvuk, kterým se chci reprezentovat.

Oblíbený efekt / button?
Můj nejoblíbenější a určitě i nejpoužívanější efekt je určitě echo společně s filtrem :D

Kde by sis rád zahrál? V jakém světovém klubu / na jakém festivalu a proč?
Je toho opravdu hodně. Rád bych totiž poznal odlišnost kultury party lidí na každém kontinentu. Ale mým největším snem je určitě si zahrát na Ultra Music Festival v Miami a na Ibize. Ultra music Festival Miami, protože tento festival sleduji od prvního okamžiku, co jsem začal produkovat hudbu a každoročně je to i pro spoustu světových djs nejdůležitější festival roku, kde všichni představují novinky ze své produkce, které budou určovat směr následující rok. K tomu se mi hodně líbí místo, kde se tento festival koná. A co se týče Ibizy, tak tam je to jasný. Nejznámější party ostrov na světě, kde se konají ty nejlegendárnější party. Není třeba víc dodávat.

Myslíš, že věk DJe má vliv na to, jak se umíš spojit s publikem, číst ho? Cítíš ty rozdíl za ta léta, jak hraješ?
Určitě ano. Ale ani ne tak věk dje, jako to kolik let hraje. Avšak i to je individuální. Někdo se naučí číst publikum rychle a má na to talent a někomu to trvá několik let. Vidím to i sám na sobě, jak jsem vnímal publikum, když jsem začínal a jak ho vnímám dnes. Hlavně chvilku trvá než si člověk začne ve své show věřit a naučí se umět předat lidem pozitivní energii. Publikum to totiž vycítí pokud to člověk jen předstírá a necítí se na to.

 

EMTY

Hraji od roku 2009. Odmalička jsem měl vztah k hudbě a protože rodina se pohybovala v prostředí nočních klubů, bylo jen otázkou času kdy mě to vtáhne ☺ Hraju Electro & Progressive House ale v poslední době i velmi populární Future House. Jsem rezidentem největšího a nejmodernějšího klubu na Slovensku, Ministry of Fun Banská Bystrica ve kterém pravidelně hraji.

Jaká byla nejlepší party, na jaké si se v tvém životě zúčastnil?
Určitě jedna z narozeninových párty v Ministry of Fun Banská Bystrica.

Co je to, co na klubové / DJské scéně miluješ? 
Ten feeling když si všichni v klubu jdou s DJem.

Mimo toho co hraješ, jakou hudbu posloucháš?
Opravdu leccos podle nálady a situace.

Nejoblíbenější track, který by si mohl poslouchat donekonečna?Deadmau5 - Strobe

Myslíš, že věk DJe má vliv na to, jak se umíš spojit s publikem, číst ho? Cítíš ty rozdíl za ta léta, jak hraješ?
Určitě ano.

 

PAUL GABRIELI

Pauli Gabrieli je dj a producent pocházející z Kolína. Už v 18ti letech se stal rezidentem pražského klubu Duplex, kde měl rezidentní noci Private Jet a poté Virus. V roce 2016 vystoupil na main stage Air Festivalu, kde později hráli například Martin Garrix nebo Don Diablo. Zahrál si na oficiálním Ultra Europe Countdownu, několikrát hrál na Maneneho vyhlášené noci Drink Vodka or Die a nespočetněkrát supportoval Richarda Reynoldse v klubech jak v Česku tak na Slovensku. Jeho track 'Outset' vyšel na Pyro Records a dočkal se i zahraničních supportů. Za svou kariéru si stihl zahrát ve většině top klubů v ČR jako např. již zmiňovaný Duplex Prague, Retro Music Hall, Denoche Hradec Králové, Fabric Ostrava a mnoho dalších. Jeho set mohli slyšet i partypeople za hranicemi ČR a to konkrétně v klubech Ministry of Fun v Banské Bystrici, Kraftwerk Mitte a Pier15 v Drážďanech, Monkey Club Trnava a Route 66 Liptovský Mikuláš. Pauli Gabrieli má rád melodický a aktuální sound a nechce se škatulkovat do jednoho žánru hudby. Jeho tracky podpořili i světoznámá jména jako například Juicy M, Abel Ramos, Cosmo & Skoro nebo Kenn Colt.

Kdo je tvou inspirací? Koho z DJské světa respektuješ?
Největší heroes jsou pro mě Swedish House Mafia. Celou EDM scénu posunuli na nový level a nastavili laťku, kterou nikdy nikdo nepřekoná. Hned za nima je, jak už je o mě dobře známo - Alesso. Za celou dobu co ho sleduju se pořád posouvá dál, jde s dobou a přitom jeho sound stále poznáte a jeho sety mají vše, od šlapavých částí po emoce. Celkově jeho projev má hlavu a patu. Z českých DJs je pro mě největší inspirace Richard Reynolds, který mi je nejblíž jak hudebně, tak jako člověk. Vím, že je to jeden z mála ve hře komu můžu věřit a jako producent je určitě nejlepší. Dále hodně fandím Yearymu o kterém ještě určite uslyšíte, a samozřejmě nesmím zapomenout na Michele Cavalletta, který mě vše naučil.

Jaká byla nejlepší party, na jaké si se v tvém životě zúčastnil? Jako DJ a jako normální host.
Jako DJ je těžké vybrat jednu “nejlepší”, ale určitě nejzásadnější pro mě bylo hraní v Ministry of Fun. Věděl jsem, že je to pro mě obrovská šance a měsíc v kuse jsem nemyslel na nic jiného a neustále se připravoval. Když mi pak byla nabídnuta rezidence v Epicu cítil jsem neskutečnou radost a satisfakci. Dále bych určitě vyzdvihl hraní na main stage Air Festivalu nebo drážďanský Kraftwerk Mitte. Jako host bylo nejlepší Ultra Europe, kde jsem konečně viděl na živo všechny své idoly.

Mimo toho co hraješ, jakou hudbu posloucháš?
Všechno. Nemám rád škatulkování se do jednoho žánru a doma poslouchám jak tvrdší věci, tak pomalejší. Tímto bych rád odkázal na můj Spotify playlist Pauli Gabrieli House Party, kde jsou hlavně tracky co poslouchám právě mimo DJ booth.

Nejoblíbenější track, který by si mohl poslouchat donekonečna?Coldplay - Paradise

Jak čteš své publikum? Máš nějaké tajné triky nebo něco, co vždy funguje?
Už od začátku djingu jsem vždy dělal vlastní mashupy, někdy to bylo i 80% setu. Myslím si, že je to základ pokud se chce člověk odlišit a mít tak originální věci v setu. Zároveň je to většinou kombinace známého hitu s nějakým klubovým trackem co mám rád, takže to je win-win situation.

Oblíbený efekt / button?
Play :D

Pokud by si měl poradit něco sám sobě, když jsi byl ještě začínající DJ, co by to bylo?
Nechtít vše hned a dávat si reálné cíle.

Kde by sis rád zahrál? V jakém světovém klubu / na jakém festivalu a proč?
Klub Ushuaia Ibiza a festival Ultra Miami. Myslím, že to je sen každého, kdo to s elektronickou hudbou myslí vážně.

Myslíš, že věk DJe má vliv na to, jak se umíš spojit s publikem, číst ho? Cítíš ty rozdíl za ta léta, jak hraješ?
Určitě cítím. Dřív jsem se víc prožíval a postupně jsem si hodně věcí uvědomil. I proto ta odpověd na předchozí otázku - nechtít vše hned.