Epic Rezidentní DJs (1.čast)

Seznamte se s našimi rezidentní DJs, kteří se rozpovídali na našem blogu. 1.čast: Dave / Bon Finix / Izzy

 

DAVE

Dave (vlastním jménem David Erema) začal hrát již v roce 2005 a své první CD pustil právě v klubu MINISTRY of FUN ve Zvolenu, kde zůstal věrný jako resident dosud. Vyrůstal v hudebnické rodině, ovládá různé hudební nástroje a proto se ve svém volném čase věnuje i produkci či tvoření mash-upů. Dave stál na stage-i s supportoval jména jako Hardwell, Axwell & Ingrosso, Afrojack, Nicky Romero, Don Diablo, Nervo, Sunner James & Ryan Marciano, Chocolate Puma, Dannic, W&W, Quintino, Moti, Firebeatz, R3hab, Ummet Ozcan, vína, Deorro, Tujamo, MAKJ, Fedde Le Grand, Sander van Doorn, Paul van Dyk, Chuckie, Laidback Luke, Bob Sinclar, a mnoho dalších. Jeho oblíbenými styly je TECH-HOUSE a HOUSE no jako resident klubu hrává širokou paletu elektronické hudby jako Electro, Future, Bass, Bigroom ale i minimal či techno. Stojí také za projektem MINISTRY of HOUSE, který je historicky nejnavštěvovanější párty na Slovensku a podcast se stejným názvem, který je i nejposlouchanějším hudebním podcastům na Slovensku.

Kdo je tvou inspirací? Koho z DJské světa respektuješ?
Axwell

Jaká byla nejlepší party, na jaké si se v tvém životě zúčastnil? Jako DJ a jako normální host.
Jak DJ to bylo hraní když byl v klubu Tujamo a po jeho konci zůstal na stage-i a hrál se mnou Back2Back až do 6tej ráno. Hráli jsme od klasického bigroomu až po techno a byl to pro mě zážitek na celý život. Jako normální host to byla moje první návštěva klubu MINISTRY of FUN ve Zvolenu, kdy jsem se rozhodl že se stanu DJem. Když začal DJ hrát a já jsem slyšel tu energii kterou má elektronická hudba, zamiloval jsem se do ní.

Jak bys popsal aktuální klubovou scénu v Praze?
Praha má velké množství nadšenců pro elektronickou hudbu, úžasnou základnu lidí, kteří znají její kouzlo a těším se že v ní vznikne něco, co bude epické a co klubovou scénu v Praze a doufám i v celé České republice zcela změní.

Co je to, co na klubové / DJské scéně miluješ? Co je na ní náročné, co ti vadí?
Není hezčí pocit, než když má DJ před sebou plný klub / festival, lidé se mu odevzdají, zapomenou na všechny problémy či starosti a užívají si ten moment kdy hudba všech spojí. Odejdou z párty štastní a plní energie do nového týdne. Na druhé straně mi vadí, že na scéně je mnoho lidí kteří se odsuzují za hraní nebo poslech jiných žánrů elektronické hudby. To je mé přání do budoucna a poslání residentie v klubu EPIC. Spojit lidi, kteří budou milovat i techno, i big room či komerčnější žánr EDM, budou jednou velkou hudební párty rodinou.

Mimo toho co hraješ, jakou hudbu posloucháš?
V soukromí hodně hudby neposlouchám, někdy Dji prostě potřebují ticho ☺Ale když, tak deep house, tech-house ale i R'n'B či pop.

Nejoblíbenější track, který by si mohl poslouchat donekonečna?
Chuckie - Let The Bass Kick (Silvio ECOM Remix)

Jak čteš své publikum? Máš nějaké tajné triky nebo něco, co vždy funguje?
Nemyslím si, že se dá prezdradiť jak číst své publikum. To je prostě dar, který by měl DJ v sobě mít.

Oblíbený efekt / button?
ECHO

Pokud by si měl poradit něco sám sobě, když jsi byl ještě začínající DJ, co by to bylo?
Makaj, pracuj, nepřestávej ☺

Kde by sis rád zahrál? V jakém světovém klubu / na jakém festivalu a proč?
Samozřejmě že rád bych hrál na všech známých festivalech jako ULTRA či Tomorrowland ale mým snem je nějaký festival s 10 000 a více lidmi, kde bych mohl odehrát tech-house set.

Myslíš, že věk DJe má vliv na to, jak se umíš spojit s publikem, číst ho? Cítíš ty rozdíl za ta léta, jak hraješ?
Člověk nabírá časem zkušenosti tak jako v normálním životě, tak i v tom profesionálním. Určitě má věk DJe vliv na jeho zkušenosti ale já si myslím, že člověk musí mít v sobě něco, co lidi osloví hned na první pohled. Musí si je získat už jen tím, co vyzařuje a je jedno jestli má 18 nebo 50 let.

 

BON FINIX

Na přelomu tisíciletí, když jsem se přestěhoval z Kypru do Prahy, jsem se poprvé seznámil s taneční scénou, která mě hned natolik uchvátila, že jsem se chtěl stát DJem a začal jsem se učit hrát z vinylu. Moje první zásadní rezidentura přišla v roce 2004 v klubu Mecca, který v té době patřil k vrcholu klubové scény. Postupem času jsem prošel rezidentury ve většině významných pražských klubů a měl možnost zahrát si na festivalech jako Creamfields, MÁCHÁČ, Summer of Love, Beats For Love, atd. Splnil se mi sen si zahrát v legendárním klubu Ministry of Sound v Londýně a vždy se těším zpět do slovenského Ministry of Fun, klubu, který je o level výš, než na co jsme zvyklí v ČR. Pravidelně vystupuji na Gravity Festivalu, kde jsem součástí projektu od samotného vzniku, a také na mém oblíbeném letním festivalu jménem AIR Festival. Věřím, že moje rezidentura v novém supermoderním klubu Epic bude další zajímavou a zásadní kapitolou mé DJské kariéry.

Kdo je tvou inspirací? Koho z DJské světa respektuješ?
Respekt všem DJs, kteří jsou schopni se držet v popředí celé dlouhé roky a umějí se pořád vyvíjet tak, aby byli pro novou generaci clubberů stále zajímaví. Jeden příklad za všechny: legendární DJ Tiësto.

Jaká byla nejlepší party, na jaké si se v tvém životě zúčastnil? Jako DJ a jako normální host.
Nejlepší party, na které jsem hrál, se konala na Kypru, kde jsem dělal předskokana Stevu Aokimu před 3 000 partypeople. Takovou energii, kterou jsem z davu cítil, jsem nikdy před tím nepoznal. Kyperští partypeople jsou v tom unikátní. Jako návštěvník - to bude jednoznačně Sensation v pražské O2 aréně. Zúčastnil jsem se všech osmi edic, které se v Praze konaly, těžko si vybrat, která z nich byla ta nejlepší. Všechny byly úžasné.

Jak bys popsal aktuální klubovou scénu v Praze?
Myslím, že klubová scéna v Praze je zdravá a pestrá, pravidelně k nám jezdí hrát světoznámí DJs a zaplňují kluby i haly. Ale co nám tu chybělo doteď, to byl klub, který by se vyrovnával těm TOP zahraničním klubům, což se teď změní s otevřením nového prostoru Epic.

Co je to, co na klubové / DJské scéně miluješ? Co je na ní náročné, co ti vadí?
Miluji to, že taneční hudba spojuje lidi a že jako DJ rozdávám radost lidem kolem sebe. Nejtěžší na tom jsou ty kocoviny (smích).

Mimo toho co hraješ, jakou hudbu posloucháš?
Rád poslouchám i odlišné styly, než které hraji v klubech. Hodně mě baví pomalejší odnože taneční hudby, třeba věci od Robina Schulze nebo Kyga. Ale není výjimkou, že si jednou za čas pustím k poslechu nějaký techhouse, trance nebo drum’n’bass set.

Nejoblíbenější track, který by si mohl poslouchat donekonečna?
Momentálně to je Camelphat & Elderbrook – Cola.

Oblíbený efekt / button?
Spoušť na CO2 gun (smích).

Kde by sis rád zahrál? V jakém světovém klubu / na jakém festivalu a proč?
Jednoznačně na belgickém festivalu Tomorrowland. Tenhle festival je propracovaný do nejmenšího detailu a všichni moji známí, kteří tam byli, se vrací v totální euforii.

 

IZZY

Od dětství miluju hudbu a spojoval jsem se s ní různými formami, ať to už byla hra na různé hudební nástroje nebo později DJing. DJingu jsem se začal věnovat v roce 1992 a až do roku 1999 jsem se věnoval všem žánrem a stylem včetně různých kulturně-společenským akcí. Od roku 1999 jsem se začal věnovat pouze klubové scéně, kde jsem kombinoval House, Vocal House, Tribal House, Tech House, Techno a poměr těchto stylů jsem přizpůsoboval akci, na které jsem hrál.
Hudba je pro mě velký zdroj energie a tak jak dostávám energii z hudby, tak se i snažím prostřednictvím mé produkce rozdat publiku co nejvíce energie a euforie. Je pro mě důležité, aby hudba, kterou hraji malá ucelenou myšlenku, harmonii a pozitivní feeling. Od roku 2002 jsem rezidentem klubů MINISTRY of FUN, kde hraji aktuální klubovou a párty scénu. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem se pokládám za univerzálního DJe, zahraju podle potřeby i komerční či techno party.

Kdo je tvou inspirací? Koho z DJské světa respektuješ?
Mou inspirací není jeden DJ či producent. Sleduji aktuální dění na hudební scéně a snažím se vybírat z trendů to nejlepší a nabídnout to i návštěvníkům klubu.

Jaká byla nejlepší party, na jaké si se v tvém životě zúčastnil? Jako DJ a jako normální host.
Za ty roky jsem navštívil množství nezapomenutelných parties ať už jako DJ nebo i jako host. Moje nejlepší party, kterou jsem odehrál jako DJ jednoznačně byla několik denní akce s top DJi Axwell, Ingrosso a Tiestem, kde měl člověk s nimi možnost strávit více času než jen na stage-i. Mezi další TOP akce, kde jsem měl možnost hrát jako DJ určitě patří ty, kde jsem hrál s DJi, kteří patří mezi mých TOP jako jsou Don Diablo, Fedde Le Grand, Chocolate Puma, Hardwell, Dannic, Bob Sinclar. To byly asi ty nejsilnější akcie i když jak si nyní vzpomínám, tak stále mě napadne nějaká ikonická akce, která ve mně rezonuje a připomene mi silné zážitky, zda jsou to už festivaly nebo malé privátní parties.

Jak bys popsal aktuální klubovou scénu v Praze?
Klub EPIC bude pro Prahu velkým přínosem a jsem rád, že konečně přibude v Praze, ve městě které miluji, klub, který přinese kvalitu a radost do nočního života této metropole. Přes množství možností jsem nejednou měl problém jít se v Praze zabavit do klubu, který by měl světové parametry. Aby se tam hrála aktuální scéna, v prostředí, které je opravdu prestižní a příjemné a zároveň nabízí technickou špičku v oblasti ozvučení a osvětlení parties.

Co je to, co na klubové / DJské scéně miluješ? Co je na ní náročné, co ti vadí?
Jak jsem již zmiňoval, hudbu miluji od svého dětství. DJing je věc nebo forma mentálního relaxu, který mě dokáže v dnešním světě přenést k milované hudbě a energii, která z ní jde. Na klubové scéně se mi velmi líbí, že nestagnuje a posouvá se dál. Během mé dlouholeté kariéry aktivně sleduji její vývoj a nepřestává mě bavit hledat různé formy jak ji posunout a reprodukovat dál. Je velmi náročné odhadnout co potřebuje dav lidí na parketu, protože postupem času se z posluchačů stali i odborníci, kteří sledují trendy a hudební scénu někdy i více než samotní DJs. Ne vždy se jedná o party, kde se hraje jeden styl hudby, resp. lidé, kteří tam přijdou chtějí slyšet jen jeden styl a tehdy je právě ta chvíle kdy je to o DJovi. On musí vědět co potřebují a jak jim to podat. A k otázce co mi vadí? ... Asi nic, se všemi vzniklými situacemi jsem se vždy věděl vypořádat, dělám to pro radost a proto je důležité aby tam právě nebyly věci co mi vadí, jinak by to nebylo pro radost ☺

Mimo toho co hraješ, jakou hudbu posloucháš?
To co poslouchám, velmi záleží od místa a situace. Hodně poslouchám nové hudby, protože týdně mi chodí z vydavatelství množství nových promo tracků, a většina je ve stylu, který hraji. Musel jsem to vyselektovat, protože před tím to byly opravdu desítky během pár dní a mnohé byly pro mě nepoužitelné. V dnešní době je celkově problém najít či vybrat opravdu kvalitní track, se kterým jsem ztotožněn, protože dnes v této elektronické a internetové době, je skoro každý producent a do světa se tak dostávají i méně kvalitní tracky. Mimo toho co běžně hraji zvyknu poslouchat hodně deep house a vocal - lounge house tracků, které mají hlubokou emoci hlavně ve chvílích kdy relaxuji.

Nejoblíbenější track, který by si mohl poslouchat donekonečna?
Robin S - Show Me Love

Jak čteš své publikum? Máš nějaké tajné triky nebo něco, co vždy funguje?
Jedno slovo - feeling

Oblíbený efekt / button?
Play ☺

Pokud by si měl poradit něco sám sobě, když jsi byl ještě začínající DJ, co by to bylo?
Jít za svým cílem a sny - někdy to trvá déle ale přijde to - třeba však do toho dát srdce.

Kde by sis rád zahrál? V jakém světovém klubu / na jakém festivalu a proč?
EPIC PRAHA ☺