7 předsevzetí, která nikdy nedopadnou, ale stejně si je pořád dáváme

Znáte to, je tady zase pátek a kámoši vás lákají večer do klubu. Nejdřív si vzpomenete, co všechno jste vyváděli minulý víkend, a zvažujete poklidný večer doma při sledování seriálů. Nakonec se ale stejně necháte ukecat a tichý večer v papučích odložíte na jindy. Možná si ale předtím, než vyrazíte ven, řeknete, že tentokrát se stavíte jen na chvíli a určitě půjdete brzy spát. A už v okamžiku, kdy si tohle předsevzetí dáváte, si nejste tak úplně jistí, že ho dodržíte. Taky se poznáváte?

Tady je sedm předsevzetí, která rozhodně nemá cenu si před páteční party dávat, protože je na 99 % nesplníte :) 

  1. Dnes si dám maximálně dva až tři drinky. I když si umíníte, že dneska nebudete zvíře a jako zodpovědný a dospělý člověk si řeknete, že v nejlepším se má přestat a jít domů, tak to obvykle dopadne úplně jinak. V lepším případě tak, že druhý den si dokážete spočítat, o kolik jste své předsevzetí porušili. V horším případě si nepamatujete ani to, že jste si nějaké předsevzetí dali.  
  2. Nejpozději v půl třetí budu doma v posteli. Když si v sedm večer říkáte, že nejpozději v půl třetí budete s vyčištěnými zuby ležet v posteli, vypadá to docela reálně. Kolem půlnoci, kdy se zábava začíná rozjíždět, už ale představa odchodu z party tak lákavě nevypadá. A sáhněte si do svědomí, kolik z nás nakonec s těmi vyčištěnými zuby skutečně je ve stanovený čas v posteli?
  3. Nebudu předvádět svoje vypilované taneční kreace. Jasně, i když víte, že tanec není vaše silná stránka, vaše rozjetější „party já“ už o tom nepřesvědčíte. Takže budete stejně muset další den přemlouvat kámoše, ať vás neoznačují na těch fotkách, a hlavně ať nezveřejňují to video, k jehož natočení jste je sami vyzvali, protože nastal čas to pořádně rozbalit a vy jste měli pocit, že by to mělo být zaznamenáno pro budoucí generace.
  4. Nebudu úporně balit někoho, kdo o to nestojí. Možná se s postupujícím večerem řídíte heslem, že když někdo říká ne, tak ve skutečnosti myslí ano. Bohužel pro vaše „party já“, pokud někdo říká, že ho nezajímáte a že se s vámi nechce bavit, skutečně tím myslí to, že mu moc šarmantní nepřipadáte. S postupujícím večerem ale řada z nás nabývá dojmu, že jsme prostě neodolatelní a že po dalším našem vtipu už se to zlomí a dotyčná nebo dotyčný nám naprosto propadnou.
  5. Nebudu furt čučet do mobilu. Když už vás taneční nálada přejde a vaše super historky a vtipy najednou nějak nefungují, co uděláte? Stoupnete si někam opodál a vytáhnete mobil. Můžete si Facebook a Instagram zakazovat, jak chcete, o své závislosti na sociálních sítích víte moc dobře. V lepším případě se vám mobil vybije, v tom horším vám ho někdo vyrazí z ruky a v tom nejhorším začnete psát upřímné zprávy svým ex nebo svým rádoby budoucím partnerkám nebo partnerům. A ráno pak po jejich přečtení zapláčete.
  6. Nebudu tvrdit, že bych mohl být z fleku DJ. Že jste minulý týden nad ránem na kamarádově oslavě lidi bavili pouštěním písniček z mobilu, z vás rozhodně nedělá DJe. A vaše zasvěcené přednášky o tom, že takhle byste to zvládli odehrát taky, obvykle nikoho moc neoslní. Nicméně i když si řeknete, že tentokrát téma DJ a jeho způsob hraní vytahovat nebudete, obvykle vám to moc dlouho nevydrží, a stejně začnete špačkovat a chytračit
  7. Nebudu nikomu půjčovat peníze. Pokud jste ten, kdo rád zve ostatní na drinky a bez zaváhání založí kámoše v nouzi, dejte si pozor, kolik a komu vlastně půjčíte. Zítra si to totiž nebudete pamatovat. Měli byste si to napsat, ale zakázali jste si už používání mobilu, takže si řeknete, že tentokrát si to pamatovat budete. Nebudete. A i když si půjčování zakážete, kamarádovi v nouzi přeci vždycky pomůžete. Takže i tohle předsevzetí je vlastně úplně zbytečné si dávat.